Haber

Bilecikli sporcuların ‘Kuraş’ başarısı

Pazaryeri Gündem / BİLECİK (İGFA) – Genç erkekler kategorisinde 73 kiloda yarışan Ahmet Özkan ve genç kızlar kategorisinde 52 kiloda yarışan Sudenur Yılmaz bronz madalya kazanarak kendi kategorilerinde Türkiye üçüncüsü oldu. Turnuvada bir madalya da büyükler kategorisinden geldi. Büyükler 72 kilo kategorisinde yarışan Bilecikli Serkan Değirmenci gümüş madalya kazanarak Türkiye ikincisi oldu.

Konuyla ilgili tebrik açıklaması yapan Bilecik Gençlik ve Spor İl Müdürü Yasin Özdemir, başarının en büyük anahtarının sistemli çalışmak olduğunu vurguladı.

İl Müdürü Özdemir, “Bilecik’te 7’den 70’e insanımızı sporla buluşturmak için çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. Aynı zamanda sporcu taramalarını ilkokullara indirerek hem spor branşlarının bilinirliğini arttırıyoruz hem de birçok branştaki altyapı organizasyonlarımızı sürdürülebilir bir sistem içerisinde kuruyoruz. “Bu bağlamda gelişen spor dallarından biri olan kuraş branşında elde edilen milli başarıyı daha büyük başarıların habercisi olarak görüyor, antrenörlerimizi ve sporcularımızı tebrik ediyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu