Haber

Ayaklanmanın başlamasına neden olan Rusya Savunma Bakanı Şoygu ortaya çıktı

RusyaSavunma Bakanı Sergei Shoigu’ya meydan okumak WagnerKurucusu Prigojin liderliğindeki paralı askerler, Rostov şehrini kuşattı ve Rusya ‘de bir günlük bir ayaklanma oldu. Beyaz Rusya’nın müdahalesiyle isyan sona ererken, Wagner liderinin Beyaz Rusya’ya gitmesine karar verildi. Shoigu’nun ortadan kaybolması bir merak konusuydu. Savunma Bakanı bugün Rus televizyonunda göründü.

BİR İSYAN BAŞLATTILAR ve Shoigu’nun kellesini istediler

Ukrayna savaşında görev alan Rus paralı asker grubu Wagner’in lideri Prigojin, Rus ordusunu “Wagner savaşçılarını yok etmekle” suçladı. Prigojin halkı sokağa çağırarak isyan başlatırken, silahlı gruplar Ukrayna’dan sınırı geçerek Rusya topraklarına girerek Rostov şehrini kuşattı. Wagner’in Kurucusu Prigojin, “Bir kez daha söylüyorum. Shoigu ve Genelkurmay Başkanı’nı burada istiyoruz. Onlar gelene kadar burada olacağız. Rostov’u bloke edip Moskova’ya gideceğiz” dedi. ifadelerini kullandı.

DİKKATİ KAYBETMEK

Wagner’in darbe girişimi dünya kamuoyunda geniş yankı uyandırdı. Belarus’un arabuluculuğu sonunda Wagner lideri Yevgeni Prigojin çete grubunu geri çekerken, bu süreç boyunca sessiz kalan Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu ortada görünmedi. Merak, bugün Rus televizyon kanalında yayınlanan Shoigu görüntüleri ile son buldu. Komutanları ziyaret eden Bakan Şoygu, görüntülerde askerlerinden bilgi alıyor.

osmancik-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu