Haber

İsrail’in Gazze’deki yerleşim bölgelerine yönelik saldırıları devam ediyor: 35 ölü

– İsrail’in Gazze’deki yerleşim alanlarına saldırıları devam ediyor: 35 ölü

GAZZE – İsrail ordusunun Gazze Şeridi’ndeki Nuseyrat Mülteci Kampı ve sivillerin sığındığı benzin istasyonuna düzenlediği saldırılarda en az 35 kişi hayatını kaybetti.

İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırıları 41 gündür devam ediyor. Karadan ve havadan yerleşim bölgelerini hedef alan İsrail ordusu, Gazze Şeridi’nin merkezindeki Nuseyrat Mülteci Kampını bir kez daha hedef aldı. Gece saatlerinde gerçekleştirilen saldırı sonucu en az 26 kişinin hayatını kaybettiği, onlarca kişinin de yaralandığı ve evlerin vurulduğu belirtildi.

İsrail saldırısında evi bombalanan İhab Taha, yaptığı açıklamada evinin 4 füzeyle hedef alındığını belirterek, “Evden çıktığımda ölü, yaralı ve yanan insanlar gördüm. Çok kötü bir görüntüydü. ” Saldırının hiçbir uyarı yapılmadan gerçekleştirildiğini belirten Taha, yaşadığı binada silahlı kimsenin bulunmadığını ancak yine de saldırıya uğradıklarını söyledi.

İsrail sivillerin sığındığı benzin istasyonunu vurdu

Dün gece İsrail savaş uçakları, Gazze Şeridi’nin merkezindeki Maghazi ve Bureij mülteci kamplarına yakın, yerinden edilmiş insanların barındığı bir benzin istasyonunu hedef aldı. Büyük yıkıma ve maddi hasara yol açan saldırıda en az 9 kişinin hayatını kaybettiği öğrenildi.

Saldırıların ardından olay yerine gelen ambulanslar, ölü ve yaralıları Mescid-i Aksa Şehitleri Hastanesi’ne kaldırırken, sivil savunma ekipleri ve halk, enkaz altında kalanları bulmak için arama kurtarma çalışması başlattı.

Hükümetin Gazze’deki medya ofisinden yapılan açıklamada, İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarında hayatını kaybedenlerin sayısının 4 bin 710’u çocuk olmak üzere 11 bin 500’e çıktığı belirtildi.

caykaraajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu